Codzienne sprzątanie pokojów hotelowych oraz przestrzeni wspólnych dla gości wymaga wykorzystania specjalistycznych urządzeń. Jednym z podstawowych sprzętów jest wtedy odkurzacz. Jak wybrać najlepszy odkurzacz hotelowy?

Czysta podłoga jest wizytówką każdego hotelu lub innego obiektu noclegowego. Właśnie dlatego zaleca się wtedy profesjonalne odkurzacze do hotelu, które są w stanie poradzić sobie szybko i sprawnie z każdym zabrudzeniem.

1. Wysoka wydajność pracy
Odkurzacz hotelowy powinien skutecznie zasysać zanieczyszczenia. Warto jednak pamiętać o tym, że wydajność nie rośnie wraz ze wzrostem mocy urządzenia – nawet odkurzacze mające po 600-800 W są w stanie zapewnić bardzo wydajne działanie, a przy tym pobierają mało prądu i pozwalają na oszczędności na rachunkach.

2. Długi kabel
Także odkurzacze do hotelu powinny być wyposażone w długie kable. Dzięki temu można bardzo łatwo dotrzeć nimi do różnych miejsc bez potrzeby przepinania odkurzacza do nowego gniazdka.

3. Duża pojemność zbiornika na zanieczyszczenia
Workowe odkurzacze do hotelu powinny być wyposażone w worek o dużej pojemności. Modele cyklonowe – wodne nie posiadają worków, więc nie trzeba ich wymieniać. W celu usunięcia zabrudzeń wymienia się wodę w urządzeniu.

4. Dodatkowe akcesoria
Plusem będzie też szeroka paleta akcesoriów – dodatkowe ssawki, szczotki oraz węże spowodują, że sprzątanie będzie łatwiejsze.

5. Funkcja prania
Doskonałym wyborem są także piorące odkurzacze do hotelu, ponieważ można wykorzystać je zarówno na sucho, jak i na mokro. Dzięki nim można szybko i skutecznie usunąć zanieczyszczenia na dywanach, wykładzinach czy tapicerkach.