Fotografie uwielbia chyba każdy. To wspaniała możliwość żeby utrwalić przyjemną chwilę czy bliskie osoby. Wydrukowane zdjęcia można oprawić w ramki i postawić w wyjątkowym miejscu w domu, co pozwoli stworzyć sentymentalny kącik, który zawsze poprawi nam nastrój. W dzisiejszych czasach nie trzeba korzystać z usług zakładu fotograficznego lub profesjonalnej drukarni, by móc cieszyć się wysokiej jakości wydrukiem zdjęć. Specjalny papier fotograficzny umożliwia wydruk ulubionych zdjęć nawet w domowym zaciszu, na zwykłej drukarce.

Chcąc wydrukować zdjęcia w domu, musimy postawić na odpowiednie papiery fotograficzne. Przenoszenie obrazu na dowolny papier nie zapewni bowiem wymarzonej jakości znanej z tradycyjnych zdjęć. Dlaczego? Zwykły papier jest cienki i wygina się, a wydruk na nim bardzo często się rozmywa. Specjalny papier fotograficzny zapewni wysoką jakość wydruku, a jednocześnie zwiększy użyteczność zdjęcia oraz jego trwałość.

Papiery fotograficzne, jakie znajdziemy na rynku, istnieją pod trzema rodzajami. Pierwszy jest najbardziej standardowy i służy do wykorzystywania w drukarkach atramentowych. Zapobiega on rozmazywaniu się tuszu podczas wydruku. Drugi rodzaj to papier przeznaczony do druku o charakterze laserowym. Trzeci typ to papier termosublimacyjny. W tym ostatnim przypadku, dodawana jest do niego specjalna taśma, której zadaniem jest barwienie. Występuje ona w trzech kolorach: żółtym, różowym i niebieskim. Druk odbywa się tu dzięki działalności ciepła, które powoduje przeniesienie druku na papier.