Kupując nową kanapę, narożnik czy też sofę zawsze troszczymy się o jej stylistykę, dobieramy poduszki, a także staramy się rozsądnie wybrać jej tapicerkę po to, aby ten mebel mógł służyć nam na lata. Faktycznie, sofy zazwyczaj nie wymienia się co roku, warto więc zaopatrzyć się także w takie gadżety, dzięki którym utrzymanie sofy czy też kanapy w czystości będzie znacznie łatwiejsze – i nie ma znaczenia, czy użytkujemy ją w pojedynkę, czy też czy w naszym domu są małe dzieci czy też zwierzęta. Praktycznym gadżetem jest odpowiednia narzuta na sofę.

Narzuty z miękkim włosiem

Narzuty typu „włochacz” z delikatnym, miękkim futerkiem z pewnością sprawdzą się zimą. Wyglądają bardzo przytulnie i jeśli tylko są dobrej jakości to często można je prać. Dostępne są także modele, gdzie do wnętrza narzuty można dodatkowo włożyć jakieś wypełnienie, aby narzuta posłużyła jako grubszy koc lub pled. Taka narzuta sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zależy nam na tym, aby ocieplić wygląd pomieszczenia, dodać mu przytulności i ożywić przestrzeń, a dostępna jest niemalże we wszystkich kolorach.

Narzuta pikowana

To kolejna propozycja narzuty, która jest popularna, ale też naprawdę sprawdza się w praktyce. Narzuty pikowane są lekko sztywne przez co doskonale układają się na każdej kanapie czy też sofie. Co ważne, pikowanie dodaje im elegancji, a więc tego rodzaju narzuta sprawdzi się z pewnością we wnętrzach eleganckich – zarówno klasycznych jak i nowoczesnych, a nawet minimalistycznych czy skandynawskich. Aby wzmocnić efekt dodatkowo można postawić na stonowane, uniwersalne kolory, które nie będą rzucać się w oczy.