W przypadku gdy zakładany nowe konto na instagramie, lecz nie takie osobiste, a takie, które ma osiągnąć dużą liczbę followersów, należy pamiętać o odpowiedniej promocji naszego konta. Bot na instagrama to idealne narzędzie, które sprawdza się w tym temacie. Co takiego robi bot do instagrama?

Jest to aplikacja, która automatycznie lajkuje zdjęcia innych użytkowników. Można nawet wymienić tagi zdjęć, które mają być brane pod uwagę. Promowanie na instagramie dzięki temu jest dużo prostsze. Pozwala to na osiągnięcie większych zasięgów i pokazanie się ludziom. Osoby zainteresowane podobnymi rzeczami, chętnie odwdzięczą się poprzez śledzenie naszego konta. Takowych aplikacji jest na rynku dość sporo, istnieją wersje darmowe oraz płatne. Darmowe są wystarczające, ale jeśli ktoś zdecyduje się zapłacić, to nie będzie to duży wydatek – ok 20 złotych miesięcznie. Używając takiego bota, należy jednak pamiętać o możliwej karze.

W jaki jeszcze sposób można się promować na instagramie? Przede wszystkim ładnymi i ciekawymi zdjęciami/wpisami. Ważna również jest systematyczność, co pozwoli dotrzeć do szerszego grona odbiorców oraz ich zatrzymać na dłużej. Należy pamiętać, że grono obserwujących jest jak zjawisko kuli śnieżnej – im jest ich więcej, tym więcej nam ich przybywa. Nie należy się więc na początku załamywać, z powodu małego zainteresowania naszym profilem, który po prostu nie dotarł jeszcze do odpowiednich ludzi. Ważna jest wytrwałość i odpowiednie narzędzia, których używać trzeba mądrze, tak aby nasze konto nie zostało skasowane.

Sprawdź, jak można zautomatyzować Instagram: https://instago.social/