Każda placówka medyczna, szczególnie szpital, musi spełniać określone wymagania w zakresie czystości i higieny. Każda czynność związana ze sprzątaniem ma swoją procedurę, którą należy bezwzględnie przestrzegać. Chodzi bowiem o bezpieczeństwo pacjentów, personelu medycznego i pracowników placówki

W utrzymaniu higieny w każdym miejscu pomaga odpowiednie wyposażenie. Wózki szpitalne są niezbędne, by placówka spełniła standardy czystości. Szpitale to duże obiekty, z których korzysta wiele osób. Personel odpowiadający za czystość musi zapewnić bezpieczeństwo pacjentów, lekarzy, pielęgniarek, salowych i osób, które przychodzą z wizytą do chorych.

Wyposażenie szpitala musi być bezpieczne dla użytkowników i osób przebywających obok. Wózki szpitalne dodatkowo powinny mieć odpowiednie certyfikaty. Zwłaszcza, gdy chodzi o sprzęty do przewożenia butli z tlenem. Każdy musi być dopuszczony do użytku w placówce medycznej.

Wózki szpitalne powinny być łatwe w czyszczeniu i dezynfekcji oraz odporne na działanie środków odkażających. Zwłaszcza te, które wykorzystuje się do przewożenia brudnej pościeli lub odpadów.

W wózek na brudną bieliznę i odpady powinien być wyposażony każdy ze szpitalnych oddziałów. W zależności od wielkości placówki i liczby pacjentów, którzy przebywają tam jednorazowo, mogą to być wózki szpitalne pojedyncze lub podwójne. Brudną bieliznę można gromadzić na nim wrzucając ją do worków płóciennych. Przy odpadach zdecydowanie lepiej sprawdzają się worki foliowe.

Na rynku dostępne są wózki szpitalne, na których można przewozić jednocześnie czystą i brudną bieliznę. Brudna trafia do zamykanych na klips worków. Czysta jeździ zamknięta w szafce.

Więcej dowiesz się na: https://euro-mop.pl/pl/wozki-do-sprzatania_wozki-szpitalne